REKLAMA
 

Dwóch skoczków spadło na pole...

Data publikacji : 26.09.2022

Do tragicznego wypadku z udziałem skoczków doszło w piątek (23 września), po godz. 9, podczas szkoleń międzynarodowych na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim. Tego dnia, podczas skoków z samolotu, wyskoczyło wielu skoczków.  Na razie nie jest wyjaśniona przyczyna upadku dwóch skoczków na pole. Nie można wykluczyć, że spadochrony dwóch skoczków splątały się w powietrzu. Jeden zginął na miejscu (49 letni mężczyzna), a drugi - policjant z Otwocka, z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany LPR do szpitala w Łodzi.  By ratować jego życie potrzebna jest krew.

XV Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania

Data publikacji : 18.08.2022

Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej zaprasza miłośników szybownictwa na XV Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania, które dzięki uprzejmości Aeroklubu Leszczyńskiego odbędą się 24-25 września na lotnisku Leszno-Strzyżewice.

Jubileuszowa edycja wydarzenia będzie także okazją do zaprezentowania przez Akademicki Klub Lotniczy PWr samolotów bezzałogowych, nagrodzonych na prestiżowych międzynarodowych zawodach.

Link do strony wydarzenia : TUTAJ
Link do fanpage FB: AKL PWr

Kolejny wypadek paralotniowy

Data publikacji : 24.06.2022

Do zdarzenia z udziałem paralotni doszło w czwartek (23.06) w Borsku, gm. Karsin. 47 letni mężczyzna spadł z wysokości około 15 metrów i doznał urazu kręgosłupa.
Poszkodowany paralotniarz został przetransportowany LPR do szpitala.

Śmiertelny wypadek 66-letniego pilota 

Data publikacji : 26.07.2022

W czwartek (21.07) około godziny 19:00. w niedalekiej odległości od lądowiska w Starej Wsi  (pow. brzozowski) spadł na ziemię ultralekki samolot Air Camper SP-SBIS. Samolot pilotował 66-letni mężczyzna. Maszyna uderzyła w ziemię dziobem. Pilot doznał bardzo ciężkich obrażeń. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala, gdzie w tym samym dniu o godz. 23.20 zmarł podczas operacji.

Studenci  z Wrocławia zbudowali BSP
i wygrali zawody w USA

Aktualizacja : 13.06.2022
Data publikacji : 26.05.2022

Członkowie Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej ukończyli prestiżowe zawody dla młodych konstruktorów lotniczych SAE Aero Design East.  Z USA powrócili jako zwycięzca w kategorii Advanced i zdobywca drugiego miejsca w klasie Micro.

Przypomnijmy, co to jest SAE Aero Design ?
To amerykańska organizacja zrzeszająca inżynierów z ponad 100 krajów całego świata. SAE organizuje zawody Aero Design. Patronami SAE International są giganci lotniczy tacy jak: Lockheed Martin.  Zawody polegają na samodzielnym zaprojektowaniu i zbudowaniu trzech różnych zdalnie sterowanych samolotów o jak największym udźwigu. Drużyna, która zdoła wynieść jak największy ciężar w powietrze, przy jak najmniejszej masie własnej modelu, wygrywa.

  

More Articles...

© bezpieczne-latanie.pl 2016 - 2022